adwokat Weronika Łukaszczyk

Weronika Łukaszczyk

 

W branży od  2009 roku ukończyła  Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jest członkiem Krakowskiej Izby Adwokackiej.  Specjalizacja prawo cywilne i rodzinne 

tel. 669 937 399

Kim jesteśmy?

adwokat Magdalena Dorula

Magdalena Dorula

 

W branży od 2011 roku Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji  Krakowskiej Akademii

im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

oraz członek Krakowskiej Izby Adwokackiej.  

tel. 661 979 602

Kancelaria adwokacka Zakopane

 

W naszej kancelaria adwokacka Zakopane za cel stawiamy sobie ochronę interesu naszych Klientów

 

Dążymy do jego realizacji opierając się na zdobytej dotychczas wiedzy i doświadczeniu. Dbamy, aby nasze zaangażowanie i jakość wykonywanej przez  Nas  pracy były wyznacznikiem Państwa zadowolenia.  Zapewniamy ze swojej strony rzetelność, terminowość oraz kreatywność w poszukiwaniu nieszablonowych rozwiązań prawnych. 

 

W kontaktach z naszymi Klientami odchodzimy od zawiłego i skomplikowanego języka prawniczego na rzecz jasnego i w pełni zrozumiałego przekazu informacji.  Każdego z naszych Klientów traktujemy indywidualnie, a  powierzoną Nam sprawę  jako priorytetową.

 

ikona dobry adwokat zakopane

Konsultacja

 

Misją Kancelarii  jest zapewnienie Klientom możliwie najwyższego poziomu obsługi i satysfakcji z wykonywanej przez Nas pracy. Dlatego każdy z Państwa skorzystać może z profesjonalnej konsultacji prawniczej.

Umów się

Adwokatura Polska Prawo Ojczyzna Honor
Ikona dobry adwokat Zakopane

Wspólnie działamy dla Was od 2016 roku w Zakopanem!

 

Prowadzimy dwie niezależne Kancelaria Adwokacka Zakopane pod tym samym adresem,

współpracując ze sobą w każdej płaszczyźnie.

Działalność kancelarii adwokackiej w Zakopanem to to efekt wieloletniego doświadczenia praktycznego oraz poszukiwania optymalnych form świadczenia usług prawnych. Prawnicy starają się rozwiązać problemy klientów ze zrozumieniem istoty powstałego konfliktu, bez wysokich kosztów moralnych. Adwokaci to nie tylko zawodowi pełnomocnicy i obrońcy, posiadający bogate doświadczenie w sądach, ale to również mediatorzy, którzy dążą do pokojowego pozasądowego rozstrzygnięcia sporu. Prawnicy mają przekonanie, że najlepszy efekt osiąga się wtedy, gdy klient zwraca się do nich na wczesnym etapie problemu, postrzega adwokata, jako pomocnika przy rozwiązywaniu sporu.

 

W jakich problemach prawnych pomaga kancelaria adwokacka  Zakopane?

 

Do kancelaria adwokacka Zakopane można zgłosić w następujących kwestiach:

  • Rozwody i separacje

  • Alimenty i sprawy dotyczące dzieci

  • Rozdzielność majątkowa i podział majątku

  • Spadki, zachowki

  • Prawo pracy i ZUS

  • Odszkodowania

  • Naruszenie własności posiadania

  • Zasiedzenie

  • Ubezwłasnowolnienie.

 

Kancelaria adwokacka Zakopanem udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne na piśmie a także opracowuje treść pism takich jak: pozwy, zażalenia, wnioski, skargi i odwołania. Adwokat reprezentuje klienta przed sądami wszystkich instancji a także przed organami ścigania oraz innymi.

 

Wsparcie prawne kancelaria adwokacka Zakopane w postępowaniu rozwodowym

 

Adwokat podejmując się prowadzenia sprawy rozwodowej swojego klienta udzieli porady prawnej, może również reprezentować interesy klienta w sądzie i być mediatorem ze stroną przeciwną. Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej oferowane przez kancelarię adwokacką w Zakopanem? Istnieje opinia, że sprawy rozwodowe rozpatrywane w sądzie nie stanowią złożoności. Jednak tak nie jest, ponieważ często stosunki między małżonkami do czasu rozpoznania sprawy rozgrzewają się do granic możliwości i towarzyszy im fala negatywnych emocji, oskarżeń wobec siebie nawzajem, nie chcą oni nie tylko rozmawiać, ale także widzieć się nawzajem. Wtedy pełnomocnik – adwokat, który będzie w pobliżu lub będzie prowadził sprawę pod nieobecność klienta, pomoże załagodzić sytuację, a nawet jej uniknąć.

Ponadto należy pamiętać, że sąd rozpatrując sprawy rozwodowe, zgodnie z wymogami prawa, musi podjąć wszelkie środki mające na celu pojednanie rodziny, w związku, z czym termin rozwiązania małżeństwa może się przedłużyć. Z taką sytuacją można sobie poradzić również z pomocą doświadczonego prawnika działającego z ramienia kancelaria adwokacka Zakopane.

 

Spokojne przejście przez rozwód, podział majątku i alimenty z kancelaria adwokacka Zakopane

 

Istnieje wiele innych ważnych aspektów, które należy rozważyć i omówić z prawnikiem przed wniesieniem pozwu o rozwód. To na przykład ustalenie czasu zakończenia prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego. Co do zasady w orzeczeniu sądu o rozwodzie okoliczność ta znajduje odzwierciedlenie i może później znacząco wpłynąć na sytuację w przypadku sporu o podział majątku. Często, biorąc pod uwagę możliwość sporu mieszkaniowego lub sporu o dzieci, ważne jest prawidłowe sformułowanie przyczyn rozwiązania małżeństwa, przedstawienie ich w sądzie oraz sprawdzenie poprawności protokołu z posiedzenia sądu. A jeśli ważne jest, aby nie popełnić błędów na tak trudnym etapie życia, pomoc doświadczonego adwokata jest po prostu konieczna.

Podział majątku wspólnie nabytego może towarzyszyć rozwiązaniu małżeństwa, jednak kwestię tę można również skutecznie rozwiązać zarówno przed rozwiązaniem małżeństwa, jak i po jego zakończeniu. Przed rozwiązaniem małżeństwa małżonkowie mają prawo utrwalić umowę zawartą w odniesieniu do majątku wspólnego nabytego lub majątku, który zostanie nabyty w przyszłości poprzez zawarcie umowy majątkowej małżeńskiej. Kancelaria adwokacka Zakopane zapewni wysoko wykwalifikowaną pomoc prawną w negocjowaniu i sporządzaniu takiej umowy. Jeśli nie ma możliwości dobrowolnego rozstrzygnięcia sporu, droga doprowadzi do sądu.

Podział majątku jest możliwy zarówno w ramach sprawy rozwodowej, jak i oddzielnie od niej. Warto jednak zauważyć, że podnoszenie kwestii podziału majątku po tak długim czasie nie zawsze może działać na korzyść, ponieważ część majątku, może zostać bezpowrotnie utracona, zamortyzowana itp. Na poparcie swoich roszczeń każda ze stron musi przedstawić sądowi dowody. Adwokat pomoże wybrać odpowiednie stanowisko, zebrać i przygotować wszystkie niezbędne dowody na rozprawę, aby klient był gotowy kompetentnie i przekonująco odpowiedzieć na wszystkie pytania sądu i strony przeciwnej.

 

O nas

Kancelaria Adwokacka prowadzona przez Mecenas Magdalenę Dorulę zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług prawnych zarówno na rzecz Klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych.

Jesteśmy tutaj

Kontakt z nami

ul. Kościuszki 15, 34-500 Zakopanego

             tel. 661 979 602

             adwokat@magdalenadorula.pl

 

 

adwokat zakopane kancelaria adwokacka zakopane radca prawny zakopane
adwokat zakopane kancelaria adwokacka zakopane radca prawny zakopane
adwokat zakopane kancelaria adwokacka zakopane radca prawny zakopane

Strona główna | O nas | WynagrodzenieUsługi | Kontakt

Adwokat Zakopane Magdalena Dorula - Kancelaria prawnicza Zakopane

adwokat zakopane kancelaria adwokacka zakopane radca prawny zakopane